Czym jest dietoterapia?

 

Czym jest dietoterapia? Jest to żywienie, a dokładniej sposób żywienia, który w wyniku przyczyn zdrowotnych został zmodyfikowany tak aby zaspokajał zmienione zapotrzebowanie żywieniowe. Oprócz standardowych metod leczenia takich jak na farmakoterapia, odpowiednie żywienie jest nieodłącznym elementem procesu terapeutycznego wielu chorób w tym głównie tych, które nazywamy dietozależnymi. Dostosowuje ona zapotrzebowanie na składniki energetyczne jak i odżywcze do danego pacjenta. Prawidłowa dietoterapia powinna także uwzględniać sposób żywienia, który jest równie istotny i pozwala uzyskać długofalowe efekty terapii żywieniowej.

Podczas szkoleń w One More Time dowiesz się jak dostosować żywienie do pacjenta oraz jak wspomóc go w procesie terapeutycznym od strony żywieniowej. Informacje, które Ci przekażemy bazują na najnowszych badaniach i zaleceniach terapeutycznych wielu towarzystw naukowych. Naszą wiedzę opieramy na Evidence Based Medicine, bo tylko ona będzie w stanie w kompletny oraz profesjonalny sposób pomóc Tobie i Twojemu podopiecznemu. Oferujemy Ci dwie formy szkoleń – kompleksowe szkolenie modułowe obejmujące podstawowe oraz zaawansowane zagadnienia żywieniowe zapewniające Ci kompleksową wiedzę oraz pojedyncze szkolenia, które wzbogacą Twoją dotychczasową wiedzę w nowe zagadnienia.

Najbliższe szkolenie "Podstawy dietoterapii" już 17.11.2019. Kolejne "Dietoterapia w wybranych chorobach jelit" już 24.11.2019. Terminy kolejnych szkoleń znajdziesz w zakładce "Szkolenia". Serdecznie zapraszamy!

wyślij
wyślij
Wiadomość została wysłana - dziękujemy!
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Kontakt

Napisz do nas

Akademia Szkoleniowa
One More Time
www.onemoretime.pl
tel. +48 664 012 727
email: info@onemoretime.pl

 OneMoreTime1

 onemoretime1official

Klikając przycisk "wyślij" potwierdzasz zapoznanie się z informacjami dot. przetwarzania danych osobowych oraz akceptujesz warunki

regulaminu